گروه آموزشی

سرمایه های نوین

09120913291

مراحل راه‌اندازی کیف توکن ققنوس

در این مقاله به راه اندازی کیف پول ققنوس می پردازیم

آشنایی با پلتفرم ققنوس

 

ققنوس بر پایه فناوری دفترکل توزیع‌شده و اجماعی از داده‌های دیجیتالی توزیع، اشتراک‌گذاری و همگام شده است که توسط میزبانان شبکه و به‌صورت پراکنده و غیرمتمرکز میزبانی می‌شود. این میزبانان وظیفه نگهداری و اداره شبکه را به عهده دارند و به این شیوه تمرکززدایی در نگهداری و پردازش داده‌ها به وجود می‌آید.

شبکه ققنوس با هدف کاربردی سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده ایجاد شده است و بنیاد ققنوس به‌عنوان نهاد مشارکتی اعضاء، عملیات توسعه شبکه و عملیات جاری (شامل نگهداری و مانیتورینگ) را به عهده دارد. در این شبکه میزبانان قادر به نظارت، صحت‌سنجی و ثبت کلیه تراکنش‌ها و عملیات کاربران خود هستند. شبکه ققنوس امکان انتشار انواع توکن‌ها را به وجود آورده است تا ناشران بتوانند با همکاری میزبان‌ها توکن‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت منتشر کنند.

ققنوس برای ارائه این سرویس نیازمند ویژگی‌هایی همچون شفافیت، پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و مبارزه با پول‌شویی است. این موارد با ایجاد و استفاده از تعدادی سرویس بر روی شبکه و قراردادهای هوشمند مرتبط با آن‌ها برآورده می‌شود.

برای شفاف بودن، نیاز است که تمامی تراکنش‌ها قابل ره‌گیری بوده و در محلی امن ذخیره شوند. همان‌طور که پیش‌تر در مورد فناوری دفترکل توزیع‌شده توضیح دادیم، این فناوری با ایجاد قابلیت ره‌گیری هر تراکنش به‌همراه حضور و نظارت میزبان‌ها در شبکه امکان دست‌کاری و یا ایجاد خدشه برای آن وجود ندارد که این موضوع تضمینی برای شفاف بودن و صحت سابقه تراکنش‌ها است. همچنین با استفاده از سرویس تطابقی می‌توان از انطباق تراکنش‌ها با قوانین مربوط اطمینان حاصل کرد.

در فناوری دفتر‌کل توزیع‌شده، پایداری و برخط بودن لحظه‌ای میزبان‌ها از نکات کلیدی در عملکرد و بهینه‌بودن است که ققنوس با بهره‌گیری از میزبان‌های متعدد با تجهیزات سخت‌افزاری بروز و قدرتمند به این نیاز پاسخ مناسبی داده است.

قابلیت‌هایی که پیش‌تر به آن اشاره شد، لازمه ایجاد یک شبکه مطمئن و پایدار برای ایجاد یک دفترکل توزیع‌شده و منطبق بر قوانین حاکم بر کشور بوده و ققنوس با ارائه همه آن‌ها سعی کرده با ایجاد بستری کامل برای کاربردهای فناوری دفترکل توزیع‌شده، کار را برای ناشران توکن و همچنین پرداخت، دریافت، فروش و بازخرید توسط کاربران راحت کند. همچنین با توجه به تمرکززدایی و وجود چند میزبان، اعتمادپذیری این شبکه بالاتر از راهکارهای سنتی و فعلی است.منبع اطلاعات ققنوس

 

میزبان های ققنوس

 

  • گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا وابسته به بانک ملت
  •  شرکت بازرگان گستر آتی آسیا وابسته به بانک تجارت 
  • شرکت فناوری های اطلاعاتی و مالی توزیع شده یکتا ققنوس پارس 
  • شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان(فناپ)وابسته به بانک پاسارگاد
  • سرمایه گذاران فناوری تک وستا (گروه توسن)
  • شرکت داده پردازی پارسیان وابسته به بانک پارسیان 
  • شرکت داده ورزی سداد وابسته به بانک ملی 

هسته ققنوس با اتصال میزبانهای پلتفرم ققنوس در قالب یک شبکه غیرمتمرکز ایجاد خواهد شد.

میزبانهای ققنوس، تضمین کننده تبادل امن و مطمئن دارایی­های شما بر روی شبکه…

 

پیمان (توکن پایه ققنوس)


یک توکن دارایی با پشتوانه طلا (اعم از شمش یا سکه به شرط معادل‌سازی) یا سایر دارایی‌های مورد تأیید بنیاد به میزان ارزش معادل یک سوت طلا با عیار ۲۴ (حداقل استاندارد ۹۹۵) است که نقدشوندگی آن از سوی همه میزبان‌ها، طبق شرایط سپیدنامه تضمین می‌شود و برای تسهیل معاملات سایر توکن‌ها، اعم از توکن گواهی یا توکن دارایی در شبکه بکار می­رود. این دارایی به عنوان تنها گزینه وصول کارمزد تراکنش‌های درون‌شبکه شناخته می‌شود. پیمان به هیچ عنوان کارکرد ابزار پرداخت ندارد.

 

قبل از مراحل راه اندازی وارد این لینک شوید و با وارد کردن شماره تلفن خود سه توکن پیمان هدیه بگیرید 

همین الان ثبت نام کنید 

 

مراحل راه‌اندازی کیف توکن ققنوس

 

شما میتوانید از طریق این  لینک  اپلیکیشن مورد نیاز خود را  دانلود و نصب  نمایید 

 

 

 

مرحله اول: نصب اپلیکشین و ورود شماره تلفن همراه

در این مرحله اپلیکیشن کیف توکن ققنوس از شما می‌خواهد یک شماره موبایل وارد کنید. دقت داشته باشید که شماره تلفن همراه حتما باید متعلق به شما  باشد، در مراحل بعدی این شماره موبایل با کد ملی شما مطابقت داده می شود  و در صورت مغایرت، با مشکل مواجه خواهید شد

با ورود شماره تلفن همراه، باید تیک موافقت با «شرایط استفاده از خدمات کیف توکن ققنوس»، «سپیدنامه شبکه ققنوس» و «ضوابط حریم خصوصی» را بزنید تا به مرحله دوم وارد شوید.

 

 

مرحله دوم: ورود کد فعال‌سازی

یک کد فعال‌سازی به شماره موبایلی که وارد کرده‌اید پیامک می‌شود که لازم است این کد را در مرحله دوم راه‌اندازی کیف توکن ققنوس وارد نمایید

 

مرحله سوم: انتخاب نوع حساب

در این مرحله، دو گزینه «ایجاد یک حساب جدید» و «بازیابی حساب قبلی» پیش روی شما قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه برای اولین بار است برای نصب کیف توکن ققنوس اقدام می‌کنید، گزینه «ایجاد حساب جدید» را انتخاب کنید. در پایان این آموزش توضیح می‌دهیم که گزینه «بازیابی حساب قبلی» به چه کار شما در آینده خواهد آمد.

 

مرحله چهارم: ساخت زوج کلید

با انتخاب گزینه «ایجاد یک حساب جدید»، به مرحله ساخت زوج کلید می روید . این بخش  مهمترین بخش فرایند نصب کیف توکن ققنوس است.

«زوج کلید مهمترین بخش کیف توکن شما هست که شامل آدرس حساب و کلید جهت امضای تراکنش‌های شما می‌باشد. پس از تولید این زوج کلید، کلماتی برای شما تولید می‌شود. شما باید به ترتیب آنها را یاداشت کرده و در جای امنی نگهداری کنید. با فراموشی یا پاک شدن کیف توکن شما، تنها راه بازیابی دارایی‌های دیجیتال همین کلمات هستند. پس در  حفظ و نگهداری آنها دقت کنید.»

با کلیک روی گزینه «امکان بازیابی زوج کلید با ۱۲ کلمه انگلیسی» تعداد ۱۲ کلمه انگلیسی تصادفی به شما نمایش داده می‌شود که باید آنها را با دقت و همان ترتیب یک جای امن یادداشت و نگهداری کنید.

با توجه به اینکه توکن و تکنولوژی دفتر کل توزیع‌شده یک مفهوم جدید است، با پیش‌فرض‌های قبلی خود با آن مواجه نشوید: در صورت پاک شدن کیف توکن، غیرفعال کردن اپلیکیشن از روی موبایل یا سایر ابزارها، سوختن تلفن همراه، دزدیده شدن تلفن همراه و یا هر دلیل دیگری که باعث شود دیگر نتوانید به کیف توکن نصب شده روی تلفن همراهتان دسترسی داشته باشید، تنها راه دسترسی و بازیابی دارایی‌های دیجیتال شما، داشتن این کلمات و استفاده از آنها در مرحله سوم نصب کیف توکن ققنوس در گزینه «بازیابی حساب قبلی» است. دقت کنید که در صورت گم کردن این کلمات، با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی یا استشهاد محلی و موارد مشابه و مراجعه به هیچ نهادی نمی‌توانید کیف توکن خود را بازیابی کنید چون عملا هیچ کس یا نهادی حتی اگر بخواهد هم امکان انجام چنین کاری وجود ندارد.

 

 

 

مرحله پنجم: اثبات یادداشت دوازده کلمه بازیابی

پس، این دوازده کلمه تصادفی را با دقت تمام و به همان ترتیب یک جای امن یادداشت و نگهداری کنید. برای ادامه فرایند نصب اپ، باید روی گزینه «کلمات را یادداشت کردم» کلیک کنید. در مرحله بعدی، به طور تصادفی ۳ کلمه از آن ۱۲ کلمه و جایگاهشان از شما پرسیده می‌شود تا مجبور شوید حتی در صورت عبور چشم‌بسته از این مرحله، کلمات را یک جا یادداشت کنید. به این شکل که مثلا از شما پرسیده می‌شود کلمه شماره دو چه بود؟ کلمه شماره هشت چه بود؟ کلمه شماره یازده چه بود؟

 

 

 

 

مرحله ششم: انتخاب رمز ورود برای اپلیکیشن

بعد از اینکه اثبات کردید دوازده کلمه بازیابی را یادداشت کرده‌اید، حالا باید یک رمز هم برای خود اپلیکیشن انتخاب کنید. این رمز به این دلیل است که اگر تلفن همراه شما توسط دوستان، اقوام، آشنایان و هر کس دیگری مورد استفاده قرار گرفت، نتواند وارد کیف توکن شما شود و یا از آن استفاده کند.

 

 

 

 

مرحله هفتم: اعمال تغییرات

در این مرحله، ۳ گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد که جهت استفاده از کیف توکن ققنوس باید تیک هر سه گزینه زده شود:

  • من رای ام را به میزبان شرکت ققنوس به نشانی زیر می‌دهم.
  • دامنه حساب ققنوس خود را به آدرس www.kuknos.ir تنظیم می‌کنم.
  • به توکن SKYC اعتماد دارم.

با کلیک روی گزینه «پذیرفتن» وارد کیف توکن ققنوس می‌شوید.سپس با رفتن به گزینه ی اطلاعات هویتی با وارد کردن تاریخ تولد و شماره ملی همچنین شماره شبا را وارد کنید و  تمام. شما کیف توکن ققنوس را نصب و راه‌اندازی کردید.

 

 

 

با لینک زیر ثبت نام کنید و سه توکن پیمان هدیه بگیرید 

کلیک کنید 

 

تاریخ انتشار : 1399/07/05


زمان مطالعه:5 دقیقه

برچسب ها کیف پول ققنوس ققنوس آموزش ساخت کیف توکن ققنوس کنسرسیوم ققنوس توکن استاد تریدمحبوب ترین دوره های سرمایه های نوین