گروه آموزشی

سرمایه های نوین

09120913291

علاقه نهادهای سرمایه گذاری به صنعت...

علاقه نهادهای سرمایه گذاری به صنعت کریپتوکارنسی تعداد زیادی از شاخص ها نشان می دهد که نهادهای سرمایه گذاری در حال ورود به بازار ارزهای های دیجیتال هستند. بازاری که تا به امروز، بیشتر شامل افراد حقیقی با سرمایه های بالا و تریدرهای علاقمند به کریپتوکارنسی بوده است.

تعداد قرارداد های آتی رمزارز ها در بازارهایی مانند CME (بورس کالای شیکاگو) به بالاترین مقدار تاریخ خود رسیده است. CME به عنوان یکی از بزرگترین صرافی های مشتقات مالی در جهان شناخته شده است ، CME معامله گران پیشرفته را قادر می سازد در دارایی هایی مانند محصولات کشاورزی ، انرژی ، فلزات و معاملات آتی و آپشن ترید کنند.

معامله گران در CME عموماً نهادهای سرمایه گذاری هستند نه افراد حقیقی، به همین دلیل این میزان علاقه به بازار کریپتوکارنسی قابل توجه است. موسساتی که از قبل در CME فعال بودند و به عنوان مثال گندم و روغن معامله می کنند، به عنوان یک دارایی جایگزین و به طور فزاینده ای به بازار آتی رمزارزها مهاجرت کرده اند. در حقیقت ، حجم مشتقات کریپتوکارنسی در ماه مه به بالاترین میزان خود و به عدد602 میلیارد دلار رسیده و حجم کل بازار رمزارزها 5٪ و به مقدار 1.27 تریلیون دلار افزایش یافته است. در نتیجه ، براساس جدیدترین بررسی Crypto CryptoComp، در ماه مه، 32٪ از بازار کریپتوکارنسی ها را مشتقات تشکیل داده. این مقدار در ماه آپریل 27 درصد بوده است.

سایر شاخص های معتبر شامل آخرین گزارش از Fidelity Digital Assets است. شرکتی که سرمایه 9.7 میلیارد دلاری را مدیریت می کند. در این بررسی مشخص شد که از نزدیک به 800 سرمایه گذار نهادی که مورد بررسی قرار گرفته اند، تقریباً 80٪ مورد جذابی را در دارایی های دیجیتال پیدا کرده اند. پاسخ دهندگان سه ویژگی جذاب دارایی های دیجیتالی را عنوان کرده اند: کریپتوکارنسی ها با دارایی های دیگر کوریلیشن ندارند (36٪)، یک فناوری نوآورانه ارائه می دهند (34٪) و پتانسیل سود دهی بالایی دارند (33٪).

اما نکته بسیار جالب توجه این واقعیت است که شش نفر از هر 10 پاسخ دهنده دارایی های دیجیتالی را در سبد سرمایه گذاری خود دارند. این نظرسنجی قبل از همه گیری اخیر COVID-19 انجام شده است. اگر امروز این بررسی انجام می شد، با توجه به بحث گسترده مبنی بر اینکه بحران جهانی می تواند نقطه عطفی برای همه گیری دارایی های دیجیتال باشد، نتایج از این اعداد هم بالاتر بود.

به عنوان مثال ، سرمایه گذار کلان، پل تادور جونز اخیراً سرمایه گذاری خود را در بیت کوین (BTC) عمومی کرد و علت تغییر عقاید خود نسبت به دارایی های دیجیتال را همین بیماری همه گیر و مسائل پیرامون آن اعلام کرد. تز او این است که چاپ بی رویه پول برای جبران مشکلات قرنطینه و بیماری منجر به تورم خواهد شد و بیت کوین یکی از بهترین راه های در امان ماندن از تورم خواهد بود.

پشتیبانی از رمزارز ها در این سطح باعث اعتماد بیشتر به این نوع دارایی می شود.اثبات این موضوع اعداد و ارقامی است که نشان می دهد کریپتو کارنسی در نهاد های سرمایه گذاری کلان به محبوبیت بالایی رسیده است.

منبع : https://cointelegraph.com

تاریخ انتشار : 1399/03/27


زمان مطالعه:5 دقیقه

برچسب ها سرمایه گذاری بیت کوین (BTC) رمزارز ها کریپتوکارنسیمحبوب ترین دوره های سرمایه های نوین