گروه آموزشی

سرمایه های نوین

09120913291

قرارداد ایالات متحده با simba chain

وزارت دفاع ایالات متحده دوباره با Simba Chain قرارداد می‌بندد! بعد از نیروی هوایی و دریایی ایالات متحده، حالا Simba Chain یک پروژه‌ی مبتنی بر بلاکچین را برای وزارت دفاع این کشور اجرا می‌کند. وزارت دفاع طی یک قرارداد 200,000 دلاری از این استارت‌آپ خواسته تا یک اثبات مفهوم را برای یک سیستم مبتنی بر بلاکچین ایجاد کند. قرار است از این سیستم برای مدیریتِ امنِ اسناد توسعه و تحقیقات مقامات استفاده شود.

 

این مبلغ تنها برای فاز 1 پروژه‌ی ALAMEDA در نظر گرفته شده است. قرار است که این پروژه در 1 ژوئن راه‌اندازی و تا 30 سپتامبر 2020 اجرا شود. در صورت موفقیت، این پروژه می‌تواند زمینه‌ی یک قرارداد 1 میلیارد دلاری را برای فاز 2 به همراه داشته باشد.

گفته می‌شود که این بلاکچین حاوی تقریباً 4.5 میلیون سند و 4,000 کاربر از مرکزِ اطلاعاتِ فنیِ وزارت دفاع خواهد بود. به گفته‌ی مدیرعامل این شرکت، این پروژه‌ی بلاکچین جدید قصد دارد عوامل بدخواه سوم را حذف و امکان ارتباط مستقیم را بین منابع مورداعتماد فراهم کند.
پلتفرم Simba Chain از بلاکچین‌های مختلفی از جمله اتریوم، کُروم (بلاکچین JPMorgan)، RSK، استلار و هایپرلجر (شرکت IBM) پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم همچنین از پلتفرم ابری آژور مایکروسافت نیز استفاده می‌کند.

پلتفرم Simba Chain به هدف ایجاد یک پلتفرمِ پیغام‌رسانی و تراکنشِ غیرقابل هک برای ارتش ایالات متحده راه‌اندازی شد. در فوریه‌ی 2020، یک گروه تحقیقاتی مرتبط به ارتش نیروی دریایی امریکا در کالیفرنیا، برای ایجاد یک پلتفرم پیغام‌رسان امن به Simba Chain مبلغ 10 میلیون دلار پرداخت کرد. پیش از آن نیز نیروی هوایی ایالات متحده، Simba Chain را به عنوان شریک فناوری خود برگزیده بود تا با هم در توسعه‌ی زنجیره‌ی تأمین مبتنی بر بلاکچین همکاری کنند.

تاریخ انتشار : 1399/02/28


زمان مطالعه:5 دقیقه

برچسب ها بلاکچین پلتفرم Simba Chain Simba Chainمحبوب ترین دوره های سرمایه های نوین